1/12/2008

Kosmiczny gadżet


Jako że iPhone to iście kosmiczny gadzet a Predator to przybysz z dalekiej galaktyki zdecydowałem się zrobic Theme do SummerBoarda w klimacie AvP 2 który właśnie zawitał do naszych kin. Od 20 lat Predator nawiedza naszą planetę ale dopiero od niedawna jesteśmy w posiadaniu iPhona a co za tym idzie aplikacji jakie możemy do niego ściągnąć za pomocą Installera. Jedną z nich jest właśnie SummerBoard (http://www.apptapp.com/summerboard/) Jak sama nazwa wskazuje staje się on rozszerzeniem możliwości SpringBoard’a z którym obcujemy na codzień (interface iPhona).

SummerBoard pozwala nam na zmianę ikonek, usunięcie podpisów pod nimi lub nawet pominięcie któregoś rzędu ikon. W moim przypadku jest to rodzaj urozmaicenia na jaki sobie pozwalam co jakiś czas. Za pomocą FTP’a lokalizujemy pliki jakie domyślnie instaluje nam Installer wraz z SummerBoardem.
/var/root/Library/SummerBoard/Themes/
Tam umieszamy folder ze swoimi ikonami. W zależności od Thema jakiego ściągniemy te paczki będą zawieraly różną ilość podfolderów, ikon, docków, barów, status barów etc…Wszystkie te pliki możemy zrobić na nowo zapisując w Photoshopie “Save for Web and Devices” jako .png

W moim przypadku opracowalem Ikonki i docka inspirowanego filmem. Przeznaczony on jest prawdopodbnie tylko dla tych ktorzy na pamięć znają gdzie znajduje sie ich “tapp docelowy”. Tak czy inaczej czekam na mozliwość umieszczenia animowanego gifa zamiast png.
Film słaby

download:

http://www.box.net/shared/40ay00bcck

Brak komentarzy: